Rüzgara Karşı

IMG_1416Sene 2009, yer İstanbul. Sıcak Ağustos günleri uzun. Öğlen yemek yiyip hemen bilgisayarın başında hafta sonu planları yapmaya başlıyorum. O zamanlar keşfettim Türkiye’ nin ilk bloggerlarından Devletşah Özcan‘ ı. Yıllar içinde o kadar çok şey öğrendim ki ondan. Bugün dört yaşını geçmiş olan ekşi mayamın hayatını ona borçluyum. Valla bak, abartmıyorum. Yani sanal alem yalan alem değil her zaman. Kimlerle, hangi konularda ne paylaştığın çok önemli.

Bu kitabı da onda gördüm, hemen sipariş listeme ekledim. Ve o kadar sevdim ki, hiç bitmesin istedim. İnsan azminin nelere kadir olduğunu bir kez daha altını çize çize anladım. Çocuklarımın psikolojisi de psikolojisi diye kendimi yırtarken, dün az oynadım, yemek yaparken biraz sinirli konuştum diye kendimi üzerken, dünyada milyonlarca çocuğun ne talihsiz şartlarda büyüdüğünü tekrar hatırlamış oldum.

Hayatta hiç bir şey için geç değil. Benim hayat mottolarımdan biri de bu. Siz de öyle yapın. Ertelemeyin, geç kaldım diye de üzülmeyin. Düşünmeye başladıysanız harekete geçmek için tam zamanı şimdi!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s