Bir Kitap Okudum…

IMG_1413

Evet aynen böyle oldu, bir kitap okudum ve hayatım değişti. Altan Öymen’ in Bir Dönem Bir Çocuk kitabını işyerinde arkadaşım tavsiye etti. Çok istekli olmasam da tavsiyeyi veren arkadaş her gün okudun mu okudun mu? diye beni sıkıştırınca ve “üstadım” olunca iş başa düştü:)

İlk cilt nasıl bitti bilmiyorum. Fotoroman gibi aktı gitti sayfalar. Yaklaşık bir yıl içinde Altan Öymen’ in yazdığı dört cildi, 1960 ihtilaline kadar olan seriyi okudum. Allah ömür verse bugüne kadar anlatsa diye de her gece dua ettim:)

Müthiş bir çalışma ve emek. Doğruluğunu yanlışlığını tartışabiliriz. Neticede bir gazeteci. Ama sayfalardaki belgeler, tarihin gün gün önünüzden akması ve bunu didaktik değil keyifli bir dille anlatması o kadar güzel ki. Hatta son cildi okumadan önce araya Kayıp Yaz’ ı da sıkıştırıp okuduğum doğrudur:)

Bu seriyi okuduktan sonra özüme döndüm ve daha çok siyasi/siyasi tarih ağırlıklı kitaplar okumaya başladım ki onları da önümüzdeki günlerde sizinle paylaşacağım. Yani evet bir kitap okudum ve hayatım değişti:)

Kendime Not: Bu kitaplar beni gerçekten çok mutlu etmiş baksanıza her paragraf sonunda bir gülücük:)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s