Bir Hafta Sonu Kaçamağı

015 Temmuz sonrası izinlerimiz kapanınca tatil planları rafa kalkmıştı. Biz de Cuma mesai bitimi yola çıkıp pazar akşam dönebileceğimiz bir yer aramaya başladık. Ayvalık-cunda sevdam malum ama eşim üç saat yol, git gel zor olur diyerek beni vazgeçirdi. Hem yeni bir yer keşfedelim hem de yolda vakit harcamayalım ederken Erdek’ te karar kıldık. Yol Bursa’ dan yaklaşık iki saat sürüyor. Hal böyle olunca gece gitmektense sabah erkenden yola çıktık. Kalınabilecek en iyi iki otelden birini booking.com dan ayarladık. Ve işte sonrası tam bir yurdum tatil beldesi klasiği…

Otel kötü ve fiyatı sırf tatil beldesi kategorisinden olması gerekenin iki katı. Neyse nasıl olsa bir gece dedik. Bu da tecrübe dedik. Gece başımıza gelecekleri bilmeden haızrlanıp denize indik. Benim huylu bıdığım şezlongdan şezlonga zıpladı ama kumlara asla ve katta basmadı! Deniz çok güzel olmamakla niyetine girdik bir kere diyip denize girdik. Emre’ yi de zorla bir kerecik olsun sokuverdik. O kadar kolluğu, botu boşa almadık dememek için…

Akşam çıkan fırtına rüzgarı ile dışarıda dolaşmak Emre ve annesi için yalan oldu. Odamıza çekildik. Bir kaç saat sonra odanın ısısı giderek dayanılmaz oldu. Klimayı açıp serinlemek istedik çalışmadı. Eşim camı açtı ve olanlar oldu. İçeri dolan sivri sinekler ile gece boyu bitmeyen macera başlamış oldu. Ve biz her sivri sineği duvara yapıştırdığımızda duvarda önceki misafirlerin hakladığı cesetleri görüp acı acı güldük! Sabaha karşı uyumuşuz.

Ertesi sabah hadi denize tatildeyiz canımızı sıkmaya değmez deyip kahvaltıdan sonra hazırlanıp çıktık. Aman Allahım o ne, her yer irili ufaklı deniz anası! Değil yüzmek elimizi bile sokamadık ve olayı çok uzatmadan erkenden yola çıkıp Bursa’ ya geri döndük.

Etrafın pisliği, nasıl olsa iki ay iş yapıyoruz on ay yatıyoruz mantığı bu ülkede bitmediği sürece turizm asla gelişmez. Belediyecilik rant ve imardan öteye gitmediği sürece yazık bu ülkenin kıyılarına diyorum. Bu yaz geçti evet ama seneye yakın yer diye Erdek’ i tercih etmeyi düşünenlere duyurulur.

Not: Aslında etrafın pisliğini fotoğraflamıştım ama bu kötü görüntüleri paylaşıp içinizi sıkmak istemedim. Bu gezinin tek güzel tarafı Emre’ nin bu fotoğarfı benim için:)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s