Masklavi

DSC_1634Gürcüce çoban yıldızı demek. Söylemesi biraz zor ama akılda kalası bir isim. Bazen böyle isimlerin içi çok boş oluyor. Yani zorlama geliyor bana. Bizim gittiğimiz Masklavi öyle değil ama. Denetim için Kestel’in köylerinde olduğumuz bir gün arabayı Masklavi’ye doğru sürdük. Köylülere gitmek için yol sorduğumuzda bilemediler ama İstanbul’dan bile misafirleri oluyormuş. Kestelin dağ köyünde inanılmaz güzel bir manzara, çok keyifli bir mekanda sizi ağırlıyorlar. Burası bir aile işletmesi. Genelde kahvaltı için tercih ediliyor. Güzel havalarda çocuklu aileler için çok ideal. Kışın da mekan büyük olduğu için rahatlıkla tercih edilebilir.

DSC_1635

Biz öğle yemeği için tercih ettiğimiz için siparişimizi verip beklemeye başladık. Önden bir boşnak böreği geldi ki inanın parmaklarımızı yedik. Yufkası hazır değil, mekan sahibinin annesinin elinden çıkmış bu nefis börek tabakta sadece otuz saniye kaldı:) Ama gerisi tam bir eziyet oldu diyebilirim. Siparişten sonra 35-40 dk yemeğin gelmesini bekledik. Üstelik mekanda bizden başka öğle yemeği için bekleyen yoktu. Bu konuda sıkıntı olduğunu kendileri de kabul ettiler. Ve porsiyonlar çok küçüktü. Ben bile doymadım. İlçelerde özellikle köylerde yediğimiz yemeklerin porsiyonları öksüz doyuran cinsi olduğu için bu nişantaşı tabağını da çok yadırgadım. Ama yemek gerçekten çok lezzetliydi. Fiyata gelince yine ortalamanın üstü ve isim olmanın farkı faturaya yansımıştı. Yine de manzaraya, temiz havaya ve lezzete değerdi diyebilirim. En kısa zamanda bir hafta sonu gidip kahvaltısını denemek istiyorum. Size de tavsiye ederim:)

Not 1: Böreğin fotoğrafını çekerken açlıktan kimsenin gözü dönmemişti ama yemek geldiğinde kimsenin fotoğraf için zamanı yoktu idare edin:)

Not 2: Mekan sahibi genç çift yeni doğan bebeklerini de mutfakta bakıp işe yetişmeye çalışıyordu. Ama gecikmenin mazereti bu olmaz çünkü maaile mutfakta çalışıyor!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s