Pasto Bursa

20160715_102024

Denetime çıkmanın en keyifli yanlarından biri de dışarıda olup sürekli yeni mekanlar keşfedebilmek. Şuranın kahvaltısı buranın manzarası derken bulunduğunuz yerde yemek üstadı olup çıkıyorsunuz. Tabi benim gibi yemeği keyfe dönüştürmeyi sevenlerdenseniz. İşte Pasto’ da Bursalı şef Ömür Akkor’un tavsiye ettiği mekanlar arasında uzun zamandır gitmek istediğimiz yerlerden biriydi. Dillere destan tostu ve ekmekleri bakıp bakıp aklımızı çeliyordu. Şehir içinde olması, her an gidebilme ihtimali burayı sürekli ötelememize neden oldu. Nihayet geçtiğimiz hafta denetim arası öğle yemeğinde adres Pasto dedik, gidiverdik. İşte notlarım:

20160715_102132

*Tostu gerçekten çok lezzetli, başlı başına bir öğün. Öğle arası için çok doyurucu. Tabi biz tostla yetinmedik.

*Ekmekleri çok başarılı. Ekşi maya ekmeği özellikle satın aldım. Ama mütevazı olmayacağım benim evde amatör olarak yaptığım ekmekler hem görüntü hem de doku olarak daha başarılı:)

*Makarnalar çok güzel gözüküyor ve seçenek çok fazla, alınası.

*Amaaaa… servisin self olması, fiks bir kahvaltının olmaması kötü. Soğuk dolaptan istediğini seçiyorsun ama neyi seçsem, ne ne kadar derken almayı unuttukların falan pek mantıklı bir seçenek değil bence. Ben kahvaltıyı zeytin, peynir, bal, reçel ile severim. Devamı olursa daha da severim:) Seçim bana kalınca, fiyat belli olmayınca durum biraz karıştı diyebilirim. Her seferinde çayı tazelemek için gidip gelmek de sinir bozucu.

*Mekan yol üstü olduğu için koşturan bir çocukla gitmek pek akıllıca değil. Ama dükkanın içindeki kocaman kuş kafesi çocukları cezbediyor. Masalar çok dip dibe küçük çocuk sıkıntı olabilir, karar sizin.

Bir daha kahvaltı için gitmem ama evde ekmek yapamadığımda kesinlikle ekmeğimi almaya uğrarım, size de tavsiye ederim. Artık karar sizin.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s