Nereye Gitti İstanbul…

20160129_134508Şubat’ı kitap okuma ayı ilan ediyorum!!!

Daha önce arkadaşlarla yaptığımız İstanbul kaçamağında, İstiklal üzerindeki Yapı Kredi Yayınlarına uğradığımızdan bahsetmiştim. İşte bu kitap o günün ganimetlerinden:) İstanbul’u eski İstanbullulardan dinlemek, hele anlatan bir kalem ustasıysa değmeyin okumanın keyfine… Bir de Selim İleri İstanbul’u anlatırken beni böyle mest eder ki anmadan geçersem sanki haksızlık etmiş olacağım.

Kitaba gelirsek, Aydın Boysan’ın mini mini yazılarından oluşan bu kitap cacığın tarifinden, sahile yapılan yollardan, kalbalıktan velhasıl-ı kelam hayattan bahsediyor. Anlatırken öyle güzel noktalara değinip gülümsetiyor, yaşatıyor ki bunu ancak okursanız anlayabilirsiniz.

Benim gibi İstanbul’u uzaktan sevenler, her gidiş dönüşte memnun ama bir sonraki seferin planını yapanlardansanız bu kitap bekleme süresinde size eşlik edebilir. Çok keyifli bir okuma olacağına garanti verebilirim!

Not: Bir gün kitap yazacak olsam çıkmasını isteyeceğim bir kaç yayın evinden biridir Yapı Kredi Yayınları. Yazacağımdan değil ama hiiiç ööle şeetiim işte!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s