Anne Buluşmaları

DSC_1855

Son yazımda belirttiğim Kindyroo anne buluşmasını pazar günü gerçekleştirdik,instagram hesabımdan takip edenler biliyordur:) İşte o buluşmadan tuttuğum notlar ama orada olmak,akıldaki soruları sese dönüştürmek en güzeli de aynı duyguları yaşayan ebeveynlerle tanışmak çok keyifli inanın. Eğer Bursa’daysanız bir sonrakine katılmaya gayret edin derim. Tamam notlarıma geçiyorum:

*Bebek beslenmesinde artık 6. aydan itibaren et verilmesi yönünde artık doktorların ağız birliği var. Biliyorsunuz Emre’ye ciğer yedirdiğimi daha önceki yazımda paylaşmıştım. Balık da yine doktorunuza danışarak 7. aydan itibaren verebilirsiniz.

*Kim ne derse desin iki yaşa kadar -sütünüz varsa tabi- emzirin. Aslında bunda da keskin bir sınır yok. Siz ve bebeğiniz kendinizi hazır hissettiğinizde sütü kesebilirsiniz. Ama bunu birdenbire yapmayın.

*Çocuklara yemeğin,etin vs. suyunu içirmeyin,yemeğin kendisini yedirin.

*İlk altı ay su vermeyin,anne sütünde de mamada da yeterli su var.

*Bir yaşına kadar inek sütü önerilmiyor. Hatta mümkünse üç yaşına kadar vermeyin. İnek sütündeki protein bebeğinizin ihtiyacı olandan üç kat fazla.

*Alerjik bebekler/çocuklarla ilgili yapılan son çalışmalar yine bilenen tüm gerçekleri altüst etti. Alerjik bir bebeğiniz varsa doktorunuza bu yenilikleri mutlaka sorun.

*Bunu yazmaya gerek var mı diye düşündüm ama hadi yazayım dursun dedim: Bebeğinize çay,bitki çayları,meşrubat,konserve,hazır çorba,hazır meyve suyu,şekerleme,salam,sosis,sucuk,paket gıda YE-DİR-ME-YİN!!!

*Bebeğinizin yemeğine hiç tuz katmasanız da gerekli tuzu gıdalardan alır.

Not 1: Buraya yazmadığım ama konuşmacımızın kavanoz mamalar ve gdo hakkında da söyledikleri vardı ama çok inandırıcı gelmediği için paylaşmıyorum.

Not 2: Psikolog Ayşe ALKIŞ’da programın ikinci bölümünde bizi bilgilendirdi. Ona dair notlarımı da yarın okuyabilirsiniz.

Not 3:Bu toplantı için Kindyroo Bursa’ya çok teşekkür eder,devamını heyecan ve hevesle beklediğimizi bildiririm.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s