Mama Sandalyesi

DSC_1538

Emre ek gıdaya geçmeden,dört aylıkken doktorumuzun tavsiyesi ile pişirdiğim yemeklerden -tuz eklemeden- Emre’ye bir kaşık bir kaşık tattırmaya başladık.Altıncı ayda anne sütüne ek olarak verdiğimiz gıdaları yedirmekte biraz zorlanmaya başlamıştım.Çünkü Emre kıpır kıpırdı,durduğu yerde durmuyor,elimden kaşığı alıp her tarafa sürmeye başlamıştı.İşte bu aşamada hemen mama sandalyesi aramaya başladık.Emre çok da iyi oturamadığı için hafif yatan,boy ayarlaması yapılabilen,güvenlikli bir sandalye aradık.Ve fotoğraftaki Baby&Plus marka mama sandalyesinde karar kıldık.İlk başta çok da memnun kaldık. Sırtını yatırabilmek çok büyük bir avantaj.Önündeki tepsi de hemen çıkıp yıkanabiliyor. Oturduğu yer süngerli. Haftasonu neredeyse tüm günü babaannede geçirdiğimiz için “idareten” bir mama sandalyesi de oraya aldık.Ne de yemeği sadece mama sandalyesinde yiyoruz.Ve Emre’nin o sandalyede daha rahat yediğini,elini kolunu daha iyi kullandığını farkettik.Hemen bu sandalyeyi eve alıp bizdekini babaanneye verdik:)

Mama sandalyesi alacaksanız size tavsiyem çocuğunuzun boy ve kilosunu,yemekteki davranışlarını,hareketlerini dikkate almanız.Bizim ilk aldığımız sandalye Emre için biraz büyük kaldı. İkea’dan aldığımız sandalyeyi kullanıp “neredeyse deviriyordu” diyen arkadaşlarımda oldu.Çocuğunuzu gözlemleyip mama sandalyesini ona göre seçmenizi tavsiye ederim.

Kopya DSC_1548

Mama sandalyesi şart mı diyenlere de “şart” demek istiyorum.Çünkü mama sandalyesi yoksa ya çocuğu sizden önce yedirip aile olmanın ve en güzel paylaşımların yapıldığı sofranızdan mahrum bırakacaksınız ya da yemek boyunca birisi -ki bu birisi hep annesi olur- çocuğu kucağında oturtup hem yemeye hem de yedirmeye çalışacak.Bu her iki taraf içinde ne kadar zor olur tahmin edersiniz.Ayrıca ilkinde çocuğu aileden dışlamak ikincisinde ise onun bir birey olduğunu yok saymak vardır ki bence her iki durum da son derece yanlış.Tabi nihai kara sizindir:)

Güzel sofralarda,bol kahkahalar attığınız masalarınız olsun…

Not:Ben bir İkaesever olarak tasarımlarındaki sadeliğe ve fonksiyonelliğe bayılıyorum.Şu yazımda da Emre’nin üstündeki önlük İkea’dan ve beni lekeleri bir türlü çıkmayan önlüklerle savaşmak derdinden kurtarmıştır.Şiddetle herkese tavsiye ediyorum.

Reklamlar

Mama Sandalyesi’ için 2 yanıt

  1. Bir keresinde oglum alışveriş merkezindeki mama sandalyesinde kaydı ve düşme tehlikesi yaşadı evdeki masa sandalyesi korumalı olmasına ragmen çok endişelendim o günden sonra .Mama sandallesinin kaymaması için buyurken.com’dan hippo grippo sandalye pedi aldım.Çok memnun kaldım ..

    Beğen

    • Çok geçmiş olsun, Allah beterinden korusun. Emre ile böyle bir sorun yaşamadım, onu yedirirken gözümü ayırmadığım için o dönemi sorunsuz atlattık. Ama şimdi Defne’ de maalesef aynı dikkati verecek vaktim her zaman olmuyor. Tavsiyeniz için gerçekten çok teşekkür ederim. Sevgiyle kalın…

      Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s